Wykorzystaj metodę Price Action w inwestowaniu na Forex

Price Action co to takiego?

Price Action (skrót: PA) to obszar analizy technicznej w której decyzje inwestycyjne opiera się na podstawie analizy czystego wykresu.  Czysty wykres oznacza obserwację grafu bez używania jakichkolwiek wskaźników. Inwestora w tym podejściu interesuje tylko kurs ceny.

– Zwrot price action pochodzi od angielskich słów: “price” czyli cena oraz “action” czyli akcja. Ja bym tu raczej powiedział nie tyle akcja co reakcja. Dla zobrazowania powiem tak.

Oto krótki przykład wykorzystania strategii Price Action:

Obserwuję wykres świecowy na interwale dziennym w okolicy zamknięcia świecy. Bacznie przyglądam się temu co robi cena. Zaraz zamknie się kolejna świeca i wskaże nam obraz tego co działo się podczas całej dzisiejszej sesji. Świece japońskie przybierają różne kształty. Jeśli pojawi się odpowiednia świeca lub formacja świecowa na poziomie który mnie interesuje, to nastąpi moja reakcja w postaci przygotowania zlecenia i wejścia w rynek.

– Czysty wykres co to znaczy Price Action?

Price Action

Price action jest praktyczną techniką ponieważ w swojej prostocie korzysta tylko z kursu ceny. Nie opiera się o żadne wskaźniki, ponieważ one w znakomitej większości są pochodną ceny. Zatem lepiej jest opierać swoją inwestycję o dane źródłowe jakim jest cena niż w oparciu o wskaźnik, który jest pochodną tej ceny. To jest jedno z założeń tej techniki.

Jak nie wskaźniki to co?

Technika PA zwraca uwagę na kształt wykresu, poziomy wsparcia i oporu, formacje świecowe oraz luki cenowe.

– Zanim przejdziemy do omówienia tematu jak wyznaczać poziomy wsparcia i oporu to proszę cię odpowiedz na pytania utrwalające temat. Wsparcia i opory to właśnie te miejsca na wykresie, na których będziesz oczekiwał pojawienia się odpowiedniej formacji świecowej.

Następny artykuł to: Jak wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu

Pytania i odpowiedzi czyli krótkie posumowanie tematu:

Co to jest Price Action?

Jest to metoda inwestycyjna, która zakłada prowadzenie inwestycji w oparciu o analizę czystego wykresu ceny. Czysty wykres oznacza brak na na nim wskaźników analizy technicznej. Pomocą dla inwestora jest: trend panujący na rynku, poziomy wsparcia i oporu, świece japońskie oraz luki cenowe. Wszystko zależy od przyjętej strategii inwestycyjnej.

Kiedy pojawjają sie sygnały Price Action?

Wszystko zależy od strategii. Najczęściej są to wybicia wsparć lub oporów oraz odbicie się ceny od takich poziomów. Najczęściej sygnałem do otwarcia pozycji jest pojawienie się w odpowiednim miejscu odpowiedniej formacji świecowej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze